PostHeaderIcon Karty ICE dla dzieci z Gminy Porąbka

Dodał: Jacek Sztafiński 2017-04-03

Z inicjatywy Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, ratowników medycznych Andrzeja Błasiaka, Michała Szlagora oraz władz Gminy Porąbka dzieci z klas I, IV-VI przejdą Specjalistyczny Kurs z Pierwszej Pomocy. Jest to już kolejna tego typu akcja w naszej Gminie. Bardzo się cieszymy, że Ratownicy Medyczni mimo swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, znajdują czas na przeprowadzenie kursu dla dzieci. W tym roku po raz pierwszy zostaną przeszkoleni również rodzice – podkreśla Zastępca Wójta Gminy Porąbka Paweł Zemanek.

W dniu 20 lutego 2017r. Ratownicy Medyczni przeprowadzili specjalistyczny Kurs w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Porąbce. Kurs odbył się w czterech klasach, przeszkolonych zostało ponad 110 dzieciaków z Porąbki. W najbliższym czasie Ratownicy przeprowadzą również  kurs dla dzieci i ich rodziców z Bujakowa, Czańca oraz Kobiernic. Łącznie zostanie przeszkolonych 430 dzieci oraz ich rozice,

Zastępca Wójta Paweł Zemanek, który również uczestniczył w kursie wręczył dzieciom karty ICE- (In Case of Emergency) oznacza „w nagłym wypadku”.

Dzięki tej karcie służby ratownicze w razie zdarzenia losowego szybko uzyskają cenne informacje o poszkodowanej osobie. Pomysł kart ICE powstał z inicjatywy włoskich ratowników, którzy zauważyli lukę informacyjną w kontakcie z rodziną i bliskimi poszkodowanych.

Karta ICE zawiera imię i nazwisko właściciela, choroby, uczulenia, grupę krwi oraz numer telefonu do osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku. Osoba podana do kontaktu powinna umieć udzielić informacji o stanie zdrowia właściciela karty. Dzięki tym informacjom służby ratownicze będą mogły szybko pomóc poszkodowanej osobie – podkreśla Zastępca Wójta.

Tradycyjnie elementy odblaskowe dla dzieci z klas I ufundowała firma „ Makarony Czanieckie”, za co serdecznie dziękujemy!

 

powrótpowrótdo górydo górydrukujdrukuj
Dane Kontaktowe
Bielskie Pogotowie Ratunkowe
43-300 Bielsko-Biała
ul. Emilii Plater 14
Email: Sekretariat

Administracja:
Tel: (33) 815-90-45
(33) 815-90-46

Dyspozytornia medyczna:
Tel:999

Transport medyczny:
Tel:(33) 812 44 48

Nocna i świąteczna pomoc:
Tel:(33) 812 44 48

Fax: (33) 811-74-47
Mistrzostwa Zimowe
mistrzostwa
Linki
bip
powiat bielski
NFZ Katowice
Ankieta dla pacjenta
Ankieta dla pacjenta
Certyfikaty
iso