PostHeaderIcon Kronika Beskidzka:Przyjdzie dzień, że w karetkach nie będzie lekarzy

Dodał: Rafał Waligóra 2018-03-27

Coraz mniej lekarzy jeździ w karetkach Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Wszystko zmierza do tego, że za jakiś czas w ogóle ich tam zabraknie. Niektórych ta wizja przeraża, ale dyrektor pogotowia uspokaja mieszkańców. Zapewnia, że załogi pogotowia poradzą sobie w każdej sytuacji, a lekarze w kryzysowych sytuacjach i tak będą pod ręką.

O zmieniającej się rzeczywistości w kwestii wyjazdów karetek pogotowia mówił przy okazji niedawnej sesji Rady Powiatu Bielskiego Starosta Andrzej Płonka. Poinformował, że w karetkach jest coraz mniej lekarzy - to konsekwencja odgórnych decyzji. Podkreślił przy tym, że rolą samorządu jest to, aby w tym chaosie zabezpieczyć mieszkańcom odpowiednią pomoc.

Bielskie Pogotowie Ratunkowe zabezpiecza teren Bielska-Białej i powiatu bielskiego, a ponadto powiatów bielskiego i cieszyńskiego. Dzisiaj w karetkach po Bielsku-Białej i powiecie bielskim jeździ w sumie trzech lekarzy, tyle samo na Śląsku Cieszyńskim, a na Żywiecczyźnie ostało się dwóch. W 2017 roku aż czterech lekarzy zakończyło pracę w karetkach. Odeszli lekarze z punktów w Czechowicach-Dziedzicach i Jasienicy oraz z powiatów cieszyńskiego i żywieckiego. Niewykluczone, że w tym roku odejdzie kolejnych trzech lekarzy i w całym regionie obsługiwanym przez Bielskie Pogotowie Ratunkowe zostanie ich ledwie trzech. A trzeba pamiętać, że pracy bielskiemu pogotowiu bynajmniej nie ubywa. Liczba wyjazdów w ubiegłym roku wzrosła o trzy tysiące.

 

Czytaj więcej >>

powrótpowrótdo górydo górydrukujdrukuj
Dane Kontaktowe
Bielskie Pogotowie Ratunkowe
43-300 Bielsko-Biała
ul. Emilii Plater 14
Email: Sekretariat

Administracja:
Tel: (33) 815-90-45
(33) 815-90-46

Dyspozytornia medyczna:
Tel:999

Transport medyczny:
Tel:(33) 812 44 48

Nocna i świąteczna pomoc:
Tel:(33) 812 44 48

Fax: (33) 811-74-47
Mistrzostwa Zimowe
Mistrzostwa
Linki
bip
powiat bielski
NFZ Katowice
Ankieta dla pacjenta
RODO dla pacjenta
Ankieta dla pacjenta
Certyfikaty
iso