PostHeaderIcon W Wilkowicach jest nowoczesna karetka

Dodał: Rafał Waligóra 2018-09-10

Bielskie Pogotowie Ratunkowe otrzymało nowoczesną karetkę wyposażoną m.in. w nosze bariatryczne. Pojazd trafi do działającej od lipca placówki w Wilkowicach, która obsługuje nie tylko rejon Wilkowic i Szczyrku, ale także Bielsko-Białą i powiat żywiecki.

W poniedziałek 10 września „Bielskie Pogotowie Ratunkowe otrzymało nowoczesną karetkę. To zakup z dotacji celowej budżetu państwa. 
- Z budżetu państwa poprzez wojewodę otrzymaliśmy 500 tys. zł, a 70 tys. zł dołożyliśmy ze środków własnych. Karetka jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt – tłumaczy Wojciech Waligóra, dyrektor bielskiego pogotowia.
To 23 karetka w Bielskim pogotowiu Ratunkowym, a druga posiadająca nosze bariatryczne, czyli w pełni zautomatyzowane i umożliwiające łatwe podnoszenie i opuszczanie pacjenta. Są w stanie udźwignąć ciężar 300 kg. Karetka została kupiona z myślą o działającym od lipca punkcie w Wilkowicach. 
- Bardzo cieszymy się z tej karetki, bo na nowym sprzęcie zawsze lepiej się pracuje – przyznaje Marcin Krystyniak z zespołu ratownictwa medycznego w Wilkowicach. Od chwili uruchomienia placówki zespół w Wilkowicach pracuje pełną parą. 
– Odciążamy znacznie pobliskie wsie , jak i miasto, bo przynajmniej dwie trzecie naszych wyjazdów to wyjazdy do Bielska-Białej – Złote Łany, rejon ul. Krakowskiej , Lwowskiej, Polnej. Prócz miejskich interwencji jeździmy do Buczkowic, Szczyrku, Mesznej, Kalnej. Zabezpieczamy najdalsze tereny powiatu bielskiego w kierunku Żywca. Co więcej, pomagamy kolegom z Żywca – jeśli coś wydarzy się w miarę blisko nas, a żywczanie nie mają „mocy przerobowych”, to wtedy jedziemy na teren żywiecki – dodaje Krystyniak. 

Źródło:http://bielskobiala.naszemiasto.pl/

powrótpowrótdo górydo górydrukujdrukuj
Dane Kontaktowe
Bielskie Pogotowie Ratunkowe
43-300 Bielsko-Biała
ul. Emilii Plater 14
Email: Sekretariat

Administracja:
Tel: (33) 815-90-45
(33) 815-90-46

Dyspozytornia medyczna:
Tel:999

Transport medyczny:
Tel:(33) 812 44 48

Nocna i świąteczna pomoc:
Tel:(33) 812 44 48

Fax: (33) 811-74-47
Mistrzostwa Zimowe
Mistrzostwa
Linki
bip
powiat bielski
NFZ Katowice
Ankieta dla pacjenta
RODO dla pacjenta
Ankieta dla pacjenta
Certyfikaty
iso