Sukces bielskich załóg na XX Mistrzostwach Polski


 · 

W dniach 13-15 września br. odbyły się XX Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym, które zgromadziły 52 reprezentacje z całego kraju. W tych prestiżowych zmaganiach udział wzięły trzy załogi z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, które podczas zaciętych zmagań w 12 konkurencjach, odniosły znakomite sukcesy. Nasze zespoły zajęły trzecie, czwarte oraz piąte miejsce.

Jak podkreśla dyrektor Wojciech Waligóra sukces załóg Bielskiego Pogotowia Ratunkowego to potwierdzenie wysokich kompetencji naszych ratowników medycznych oraz doskonałej pracy zespołowej.

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym to niezwykle ważne wydarzenie w kalendarzu zawodników związanych z ratownictwem. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń, testowania umiejętności oraz pokazania szerokiej publiczności, jak trudna i odpowiedzialna jest praca ratowników medycznych.

Bielskie załogi nie zawiodły oczekiwań swoich sympatyków i pokazały najwyższy poziom profesjonalizmu. W 12 konkurencjach, które obejmowały zarówno sytuacje związane z sprawnością fizyczną, jak i zaawansowane techniki ratownicze, nasi zawodnicy prezentowali się znakomicie wygrywając aż pięć konkurencji

Sukces naszych załóg to nie tylko wyraz indywidualnych umiejętności poszczególnych członków ekipy, ale także owoc wielomiesięcznego wspólnego treningu i doskonałej współpracy podczas zawodów.

Oprócz tego, Bielskie Pogotowie Ratunkowe zyskało także wspaniałe doświadczenie, obserwując i rywalizując z drużynami z innych regionów Polski. To doskonała okazja do poszerzenia wiedzy, nauki nowych technik oraz nawiązania kontaktów z innymi profesjonalistami w dziedzinie ratownictwa medycznego.

Podsumowując nasze zespoły okazały się najlepszymi z województwa śląskiego podczas XX Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym .Gratulujemy członkom Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie zajęcia pierwszego miejsca a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów w ich szlachetnej misji ratowania życia i zdrowia ludzkiego!

3 Miejsce Jacek Kasperek, Szymon Szypuła, Michał Wójcik

4 Miejsce Damian Krysiak, Karol Midura, Dawid Ślazyk

Najlepsi na zadaniach Turysta,Chybił Trafił, Kret, Poligon, Furioza

5 Miejsce Sylwia Podsadecka, Jan Wiatr, Dominik Szymczyk